این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

بیشترین مخاطب رمان عاشقانه چه کسانی هستند؟

29 نوامبر 2019
153
بدون نظر

بیشترین مخاطب رمان عاشقانه چه کسانی هستند؟

3432 - بیشترین مخاطب رمان عاشقانه چه کسانی هستند؟

به جرات می توان گفت که رمان عاشقانه، امروزه طرفداران بسیاری به خصوص در میان زنان پیدا کرده است. رمان عاشقانه داستانی است که حول رابطه عاشقانه دو نفر بیان می شود. رمان همان داستان بلند است که از تخیل نویسنده نوشته شده است. کلمه رمان از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده است. علاوه بر رمان های عاشقانه ایرانی رمان خارجی نیز در بازار بسیار زیاد است که مشتریان خاص خودش را دارد.

رمان و انواع آن شامل چیست؟

رمان به یک داستان بلند گفته می شود و معمولا از تخیل نویسنده نشات گرفته است اگر ماجرای داستان حول یک رابطه عاشقانه باشد، رمان عاشقانه خواهد بود. توجه به عشق و عاشقی از مهمترین خصوصیات داستان عاشقانه می باشد و گاهی این روابط به صورت پررنگتر از واقعیت در داستان بیان می شود. در رمان عاشقانه به شخصیت پردازی آنقدر اهمیت داده نمی شود بلکه بیشتر به بیان ماجراها و حوادث پرداخته می شود. از ویژگی های مهم رمان های عاشقانه توجه بیش از اندازه به حادثه ها و داستان است و همه چیز حول عشق و ماجراجویی جریان دارد. رمان ها در انواع مختلف نوشته می شوند که هر کدام طرفداران خاص خودشان را دارند مانند:

  • رمان اجتماعی
  • رمان انتقاد اجتماعی
  • رمان جنایی
  • رمان پاورقی
  • رمان تاریخی
  • رمان علمی تخیلی
  • رمان فانتزی
  • رمان وحشت

شما می توانید برای دانلود و مطالعه انواع رمان ها به سایت کتابچین از لینک زیر مراجعه نمایید و یا با استفاده از اپلیکیشن کتابچین به مطالعه انواع کتاب های مورد علاقه تان بپردازید.

www.ketabchin.com

رمان عاشقانه

 

 

آیا اکثر مخاطبین رمان عاشقانه، زنان هستند؟

مخاطبین و طرفداران رمان عاشقانه رو به افزایش می باشد و معمولا اکثر مخاطبین آن را چه در اروپا و چه در ایران زنان تشکیل می دهند. البته مخاطبین رمان بسته به نوع آن که ایرانی باشد و یا یک رمان خارجی، متفاوت است و این بسته به کیفیت داستان دارد. ممکن است رمان خارجی که حول یک داستان عاشقانه روایت می شود مربوط به دوران یکی از جنگ های واقعی باشد و در واقع در بستر یک جریان تاریخی، روایت می شود. این موارد بیشتر در رمان خارجی دیده می شود و مخاطبین آن می تواند از زنان و مردان باشند، ولی با تمام این مواردی که بیان شد، مخاطبین رمان عاشقانه طیف وسیعی از زنان هستند و علت آن جریان عاشقانه داستان است که برای زنان جذاب است و با قوه تخیل، خود را به شخصیت های اصلی داستان نزدیک می کنند. حتی در بازار کتاب نیز این دسته از کتاب ها بسیار پر فروش هستند و بدون اینکه توسط شخص یا نهادی تبلیغی برای آنها صورت گیرد، جایگاه خود را در بازار کتاب پیدا می کنند.

 

234 661x331 - بیشترین مخاطب رمان عاشقانه چه کسانی هستند؟

رمان چیست؟

 

چرا رمان خارجی عاشقانه بخوانیم؟

یکی از دلایل مهمی که رمان خارجی طرفداران بیشتری دارد استفاده از موضوع روز در نوشته های نویسندگان خارجی می باشد، مثلا در رمان عاشقانه از حوادث روز و شخصیت های مطرح و قهرمان ها نیز استفاده می نمایند. در رمان خارجی معمولا کششی برای خواندن ادامه داستان وجود دارد و باز هم به مواردی در داستان اشاره می شود که در واقعیت وجود دارد. این ویژگی در رمان های خارجی بیشتر دیده می شود بدین معنی که با خواندن یک داستان عاشقانه شما با یک واقعه تاریخی به طور کامل آشنا شده اید و شاید اگر تا آن لحظه اسم شخصیت و یا قهرمانی را نشنیده باشید با خواندن آن رمان، خود را در آن زمان و در کنار آن شخصیت ها بینید. رمان خارجی عاشقانه فرصتی به خواننده می دهد که قوه تخیل خود را افزایش دهد و این خاصیت در دیدن یک فیلم عاشقانه به دست نمی آید بلکه با خواندن کتاب، مخاطب می تواند به آرامی شکل قهرمان و بقیه افراد داستان را در ذهنش بسازد.

112 - بیشترین مخاطب رمان عاشقانه چه کسانی هستند؟ 

رمان خارجی

لینک کوتاه مطلب

https://ketabsaz.info/?p=9362

برچسب ها

مطالب مشابه